12 фактів про фантомну вагітність

Просмотров: 5366
12 фактів про фантомну вагітність

Чи доводилося вам коли-небудь так пристрасно чогось бажати, що вам вдавалося переконати себе в його реальності? Навіть якщо це зовсім не відповідало дійсності?

Чи доводилося вам коли-небудь так пристрасно чогось бажати, що вам вдавалося переконати себе в його реальності? Навіть якщо це зовсім не відповідало дійсності?

Справа в тому, що наш розум являє собою дуже складний і потужний механізм, який здатний переконати тіло в чому завгодно, навіть в абсолютно нереальних речах.

Вагітність

Наприклад, він може змусити його захворіти на застуду, тільки тому що впевнений у можливості заразитися від колеги по роботі. Але є й більш серйозні навіювання, такі як вагітність, коли тіло впевнено, що виношує дитину, якого насправді ні.

Це може звучати як фантастика, але помилкова вагітність дійсно має місце бути, і перші згадки про неї були виявлені століття тому. На щастя, це явище не таке часте. За спостереженнями це всього від 1 до 6 випадків на 22 000 вагітних. Але проблема існує, тому ми пропонуємо розібратися в цьому медичному феномені більш детально.

1. Що таке помилкова вагітність

У даного феномену є багато назв – уявна вагітність, фантомна вагітність, і спеціальний термін — псевдовагітність. Але як би це відхилення не називалося, симптоми завжди однакові.

Жінка впевнена, що вагітна, хоча зачаття не було, і ні про який розвиток плода не може бути мови. При цьому можуть бути присутніми всі ознаки вагітності, що ще більше переконує жінку в її положенні. Іншими словами, несправжня вагітність – це стан, при якому тіло жінки на фізичному рівні зазнає все характерні для вагітності метаморфози, але без наявності дитини всередині.

2. Можуть припинитися місячні

Більшість жінок дізнаються про свій стан під час затримки місячних. Тест на вагітність або візит до фахівця або підтверджує, або заперечує здогад. У випадку з помилковою вагітністю, менструація також може пропасти, і навіть на кілька місяців. І цей факт твердо переконує жінку в тому, що всередині неї зародилося нове життя.

3. Живіт може почати округлятися

Найпомітнішою ознакою вагітності є зростаючий живіт. А так як живіт може змінювати свою форму і розміри з різних причин, жінка починає вірити в те, що настав особливий період у її житті.

У психології відомий випадок, коли на прийом до лікаря прийшла жінка з величезним животом і чутливою груддю. Під час огляду виявилося, що вона не вагітна, і крім того, у неї була відсутня матка. Як з’ясувалося з її медичної картки, раніше вона перенесла операцію з видалення матки. Ця ситуація є яскравим прикладом того, що симптоми можуть бути більш ніж явними, при гарантійній відсутності самої вагітності.

4. Можуть відчуватися рухи дитини всередині

Один з найбільш хвилюючих моментів для майбутньої матері – відчувати, як штовхається всередині дитина. Ті, хто переживає фантомну вагітність, також можуть випробувати схожий досвід, що тільки підтримує їхню віру.

5. Можуть збільшитися груди

Ще одним симптомом вагітності є певні зміни в грудях. Груди набухають, і починаються виділення грудного молока. Ясно, що у випадку з псевдовагітністю, у жінок відбуваються ті ж зміни.

6. Відбувається набір ваги

Здорова вагітність супроводжується набором ваги майбутньої матусі. Яка це буде вага, залежить від статури жінки, ваги дитини і багатьох інших факторів. Нормою вважається 11-15 кг. Точно також причиною набору ваги може стати феномен помилкової вагітності.

7. Трапляється ранковий токсикоз

Іноді вагітність супроводжує ранковий токсикоз, що також має місце бути і при уявній вагітності.

8. Чоловіки також можуть переживати фантомний вагітність

Те, що чоловіки не можуть виношувати дітей, ясно як білий день. Тим не менш, для деяких це не є перешкодою у переживанні подібного досвіду. Найчастіше це трапляється, коли їхні жінки вагітніють, і глибокі переживання провокують схожі симптоми. У таких випадках феномен називають співчуваючою вагітністю.

9. Симптоми можуть тривати від декількох тижнів до декількох років

Нормальна вагітність триває близько 40 тижнів. Але так як фантомна вагітність не передбачає наявність дитини, симптоматика може зберігатися невизначену кількість часу.

10. У деяких можуть початися пологи

Якщо в одних жінок виходить змусити своє тіло повірити в те, що воно вагітне, то іншим навіть вдається увійти в пологи, не маючи на це жодних реальних підстав. У Бразилії був описаний випадок, коли 37-річна жінка поступила в лікарню з усіма ознаками початку пологової діяльності.

При наявності великого живота вона стогнала і кричала, а на руках у неї був медичний лист. При першому обстеженні лікарі не виявили серцебиття у дитини, і вже були готові надати невідкладну допомогу, коли з’ясувалося, що дитини немає, і не було.

11. Тварини також можуть відчувати помилкову вагітність

Як виявилося, не тільки людський розум може робити такі дива. Згідно з дослідженнями, фантомної вагітності серед тварин найчастіше схильні собаки. У ряді випадків симптоми проявляються після перегріву самок. Вчені пов’язують це з гормональним дисбалансом.

12. Що саме є причиною псевдовагітності

Це не так просто пояснити, так як даний феномен задіє і розум, і тіло. Нью-Йорк Таймс дає пояснення з технічної точки зору. «Псевдовагітність може бути результатом тонкого взаємозв’язку тіла і розуму: первинний емоційний стан стимулює вироблення анормальних гормонів, які, в свою чергу, сприяють прояву певних фізичних і психологічних ефектів.

Часто жінки стають заручниками таких ситуацій, потрапляючи в певні умови. Наприклад, причиною може бути викидень або безпліддя; необізнаність в медицині та психології; соціальна ізоляція або приналежність суспільства, у культурі якого дітонародження – головна функція жінки».

У будь-якому випадку, явище фантомної вагітності зустрічається вкрай рідко. Тому не варто переживати, що хтось з вашого оточення може стати жертвою цього загадкового феномену.