Правила дитячого режиму на канікулах

Просмотров: 311
Правила дитячого режиму на канікулах

Часто на канікулах дитина повністю вибивається зі звичного ритму: лягає спати за північ, прокидається після полудня, а решта час ганяє на вулиці або сидить за комп'ютером.

Что такое кольцевая лампа со штативом, диаметром 45 сантиметров и как ее выбрать. БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ от экспертов рынка кольцевого света 24/7. Звоните +38 (050) 418-04-04.

Яким повинен бути правильний раціон для школярів під час канікул - читайте у матеріалі.

Режим дня

Часто на канікулах дитина повністю вибивається зі звичного ритму: лягає спати за північ, прокидається після полудня, а решта час ганяє на вулиці або сидить за комп'ютером. Звичайно, що канікули для відпочинку, але не варто, щоб дитина перевантажувати дітей розвагами і забути про режим дня.

Такі незвичні зміни в організмі дитини, можуть призвести до захворювань. Так що режим дня дитини під час канікул не повинен значно відрізнятися від шкільного.

Сон

Протягом навчального року діти регулярно недосипають. У результаті дитина може стати агресивною, дратівливою, неуважною, можуть розвинутися знервовані стани і навіть хвороби.

Чим молодша дитина, тим більше часу їй потрібно для відновлення сил. Дітям до 12 років рекомендується спати не менше 10 годин, старшим можна менше.

Харчування

Для школярів оптимальним буде чотириразове харчування. У щоденному раціоні обов'язково повинні бути нежирні сорти м'яса (телятина, яловичина, курка, індичка), цільнозернові крупи і хліб, молоко, а також свіжі овочі, фрукти і ягоди.

Рибу (бажано нежирну — тріска, минтай, хек), яйця, сир, сметану та інші кисломолочні продукти не обов'язково їсти щодня — достатньо 2-3 разів на тиждень.

На сніданок ідеально підійдуть омлет з молоком або молочна каша з цільного зерна (гречка, вівсянка, пшоно). Можна додати цільнозерновий хліб з маслом або сиром, а також чай або какао. Обід повинен включати першу страва, другу — салат з овочів і гарнір з м'ясом або рибою, компот.

На полуденок найкраще підійдуть кисломолочні продукти, свіжі фрукти або молоко з цільнозерновою булочкою. На вечерю можна подати яєчню, овочеве рагу, салат, рибну страву, сирну запіканку. Якщо дитина зголодніла перед сном, запропонуйте їй кефір або яблуко.

Здоров'я

Навіть якщо чадо відносно здорове, мінімальне обстеження раз на рік проводити обов'язково. Якщо під час навчання часу на відвідування лікарів немає, то на канікулах треба відправитися в поліклініку.

Здайте аналізи крові, сечі і калу, пройдіть профілактичний огляд у педіатра, отоларинголога, окуліста, стоматолога, ортопеда, невропатолога та інших спеціалістів.

Час з батьками

Щоб дитина весь час не тинялася на вулиці чи сиділа перед комп'ютером, то ходіть у походи, виїжджайте за місто, влаштовуйте екскурсії, відвідуйте кінотеатри. Такий відпочинок дозволить дітям відпочити і підготуватися до навчання після канікул.