Діти народжуються щоразу слабкішими. Вчені попереджають про катастрофу

Просмотров: 476
Діти народжуються щоразу слабкішими. Вчені попереджають про катастрофу

Однією з причин низької ваги при народженні дітей є забруднене повітря, говорять британські дослідники.

Однією з причин низької ваги при народженні дітей є забруднене повітря, говорять британські дослідники.

Незважаючи на великий ризик вагітних жінок, які живуть у містах, вони не мають ефективних засобів, щоб уникнути хронічного контакту з забрудненим повітрям. Ось чому вчені прямо говорять про майбутню “глобальну катастрофу в галузі охорони здоров’я”.

Забруднення

Згідно з новим британським дослідженням, забруднене повітря значно підвищує ризик низької ваги новонароджених, що може призвести до постійного погіршення здоров’я.

Британці проаналізували всі випадки пологів в Лондоні за останні чотири роки, загалом понад 540 тисяч народжених дітей, і вони виявили зв’язок між забрудненням повітря та низькою вагою новонароджених тобто менше 2,5 кг.

За даними авторів дослідження, ризик низької ваги збільшується на 15% на кожні 5 мікрограмів на кубічний метр (мкг / м3) забруднення тонких частинок PM 2,5.

Відповідно до законодавства Великобританії допустимий рівень ПМ 2,5 складає 15 мкг / м3, в результаті чого Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендує менше 5 мкг / м3.

Мільйони в небезпеці

Дослідження проводилося в Лондоні, але його результати є важливими для мільйонів жінок в містах у всьому світі, британці переконують і говорять про “наближення катастрофи суспільного здоров’я”. У жінок немає засобів для ефективного уникнення хронічного впливу забрудненого повітря під час вагітності.

Уряди несуть відповідальність за скорочення викидів та інших джерел забруднення, підкреслив Стріт Сара Шток і Том Клеменс, з Единбурзького університету. “Наслідки для вагітності при такому екстремальному впливі у містах, таких як Делі, незмірно великі.

Існує нагальна потреба звернути увагу на такі середовища, де величезна кількість людей перебуває під серйозною загрозою – стверджують вони.

Дослідження, опубліковане британськими вченими, базується лише на спостереженнях і тому не може повною мірою довести причинно-наслідковий зв’язок між забрудненням повітря та низькою вагою народження.

Одна кореляція дуже сильна. Мірей Толедано з Лондонського імперійського коледжу, який керував дослідженням, також зазначає, що “сила досліджень вражає самими цифрами”.

Це найбільше дослідження в Сполученому Королівстві, і результат підтверджує результати досліджень в інших країнах, також в Україні.

Норми повітря

Відповідно до рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), допустима добова концентрація дрібних частинок PM 2,5 становить 25 мкг / м3 та 50 мкг / м3 для суспендованих частинок PM 10.