Як виховати дитину за системою селф-мейд: 5 простих правил

Просмотров: 589
Як виховати дитину за системою селф-мейд: 5 простих правил

Люди, які змогли зробити себе самі, піднялися набагато вище, ніж їхні батьки. Безперечно, ними захоплюється весь світ.

Нічого зайвого, тільки найважливіше у щоденній розсилці. Що це таке?

Люди, які змогли зробити себе самі, піднялися набагато вище, ніж їхні батьки. Безперечно, ними захоплюється весь світ. Проте виховувати дитину за системою селф-мейд – і складно, і просто водночас. Основне правило – не робити за своїх дітей те, що вони зможуть зробити самостійно.

Психолог Ганна Кушнерук розповіла про 5 правил виховання дитини за цією методикою.

Зроби все сам

Батькам потрібно навчити дитину досягати результату власними силами. До прикладу, зробити домашнє завдання, залізти на гойдалку чи зірвати яблуко.

Цілеспрямованість

Дитина повинна ставити перед собою реальні цілі, а не фіктивні. Справжня та, до якої вона рухається із задоволенням.

Усвідомлення наслідків за дії

Малюк повинен усвідомлювати наслідки за свої дії. Якщо ж він не візьме свої іграшки з дому, то буде гратися на вулиці без них, якщо не з'їсть основну страву – залишиться без солодкого.

Правильні заохочення

Батькам необхідно правильно підбирати заохочення для малюка. Якщо ж він із захопленням вивчає англійську чи математику, то варто дозволити трошки довше грати на комп'ютері. Або ж не навантажувати хатньою роботою.

Вирішення конфліктів

Не варто забувати й про конфлікти. Батькам необхідно привчити дитину вирішувати їх без агресії. Захищати свою думку – це цілком нормальне явище, а ось нападати першим – ні.

До слова, якщо ви хочете, щоб ваша дитина народилася здоровою, то варто знати, як саме необхідно підготуватися до батьківства та які обстеження потрібно пройти у лікаря.