Непосидючі діти: поради для батьків

Просмотров: 1149
Непосидючі діти: поради для батьків

Дитина не вміє контролювати свої моторні функції. Малюк бігає і кричить не назло вам, а тому що просто не може, не знає, як впоратися зі своєю енергією.

Якщо ваша дитина надто енергійна, і ви не знаєте, що з нею робити, - тоді читайте наш матеріал. 

1. Дитина не вміє контролювати свої моторні функції. Малюк бігає і кричить не назло вам, а тому що просто не може, не знає, як впоратися зі своєю енергією.

Що робити: створіть вдома спокійну атмосферу. Складіть режим дня і строго його дотримуйтеся. Наприклад, о 20:30 - душ, потім читання казки, а тоді сон. І ніяких «п'яти хвилиночок», «але» та інших «поважних причин». Спати - значить спати. Крім того, зробіть мікросвіт вашого активного чада передбачуваним.

2. Дитина не може зосередитися, не може сконцентруватися на одному занятті.

Що робити: займатися разом, «вчитися» концентрації. Так, це цілком реально, тільки доведеться запастися терпінням. Придумуйте для дитини ігри, заняття, які будуть тривати, спочатку, 5 хвилин. Перш, ніж запропонувати чаду зробити аплікацію, самі підготуйте весь «інвентар» - папір, ножиці, клей. Інакше запал дитини згасне ще на моменті діставання ножиць. Хваліть, підбадьорюйте, захоплюйтеся - мотивуйте!

3. Гіперактивність - риса характеру. Ви напевно зустрічали і дорослих людей, які просто енергію виплескують, як фонтан, вони завжди в русі, багато говорять, надто емоційні. Що вже тут поробиш?

Що робити: змиритися все одно не хочеться. Запишіть дитину в спортивну секцію - нехай весь свій запал і енергію, грубо кажучи, «вибігує». Відмінно підійде легка атлетика, плавання, бокс, сучасні танці - все ті, заняття, які вимагають руху.

4. Медичні причини. Синдром дефіциту уваги і гіперактивності давно визнаний медичною проблемою, що вимагає консультації фахівців.

Що робити: відвідати педіатра, невролога, психолога та іншихпритаманних спеціалістів. Грамотно підібрана терапія і спокійний мікроклімат будинку здатні творити чудеса.