Чим плавання корисне для дитини

Просмотров: 927
Чим плавання корисне для дитини

При плаванні руки і ноги повинні постійно долати опір води, а це відчутне навантаження на м'язи. Тому заняття водними видами спорту відмінно тренують весь опорно-руховий апарат дитини.

1. При плаванні руки і ноги повинні постійно долати опір води, а це відчутне навантаження на м'язи. Тому заняття водними видами спорту відмінно тренують весь опорно-руховий апарат дитини.

При цьому дуже важливо, що відсутнє навантаження на хребет. Формування м'язового корсету відбувається без травм і ризику викривлення хребта.

2. Вага дитини у воді відчутно менша, а значить, менше компресійне навантаження на суглоби і хребет. Якщо дитина з дитинства проводить кілька годин на тиждень, займаючись плаванням, то вона росте швидше однолітків.

Звичайно, вона не стане вищою, ніж це закладено в її генах, проте витягнеться на ті кілька сантиметрів, які у її однолітків підуть в сутулість і викривлення хребта через нерозвиненість м'язового корсету.

3. Дитина навчиться правильно дихати. Доведено, що багато захворювань дихальних шляхів, зокрема астма, посилюється через неправильне, занадто поверхневе дихання.

Завдяки такому глибокому диханню кров добре забезпечується киснем, поліпшується самопочуття, зміцнюється імунітет. Це також є профілактикою простудних захворювань.

4. Вода в басейні завжди трохи холодніша приємної температури. Це означає, що організм кожного разу мобілізує свої ресурси, тобто загартовується. Звичні до прохолодного середовища діти рідше хворіють в холодну пору року.

5. Довгі години в школі, високе навчальне навантаження - все це втомлює дитину, перевантажує її нервову систему. Стрес, який накопичився можна зняти за допомогою фізичних вправ і плавання - це буде кращим вибором.

На відміну від деяких інших видів спорту, плаванням можна займатися стільки, скільки просить організм. Це буде безпечно оскільки вода знімає навантаження з хребта і захищає від травм.

З тренування потрібно йти в стані приємної втоми: це буде означати, що юний плавець дав вихід всій своїй енергії.

6. Плавання відмінно доповнює багато інших видів спорту. Не дарма в дитячих футбольних школах всі вихованці обов'язково раз на тиждень відвідують басейн.

У всіх без винятку видах спорту потрібні міцні розвинені м'язи, і не знайти кращого способу ними обзавестися, ніж плавання.

7. Майже всі діти люблять плавати. Для них в задоволення пірнати, плескатися, стрибати в воду. Звичайно, з часом тренування ускладнюються, однак дитячий ентузіазм не вичерпується, і вони з колишнім завзяттям відвідують тренування.