5 особливостей, які є у людини при народженні

Просмотров: 909
5 особливостей, які є у людини при народженні

Чому шкіра малюків така ніжна, чому більшість новонароджених пухлі... Про це та інше читайте у нашому матеріалі.

Чому шкіра малюків така ніжна, чому більшість новонароджених пухлі... Про це та інше читайте у нашому матеріалі.

1. "Дитяча схема" тілобудови

Вчені Оксфордського університету провели серію тестів, щоб перевірити, що саме в немовлят викликає у нас таку милість. Виявилося, що представники дуже багатьох видів народжуються з великою по відношенню до тіла, круглою головою, виразними очима, маленьким носиком, пухкими щічками і округлими м'якими тілами.

При вивченні фотографій дітей стало ясно, чим більше вони підходять під цю «дитячу схему», тим більше викликають захоплення в учасників тесту. Їм відразу хотілося обійняти таких малюків і піклуватися про них. Саме тому не тільки малюкі, а й кошенята зі щенятами здаються нам такими милими.

2. Голубі очі

Дійсно, дуже багато немовлят народжуються з виразними блакитними очима небесного кольору, але через якийсь час, у більшості малюків, приблизно до року, їх колір очей починає змінюватися.

Колір очей дитини закладається в утробі ще на 10-му тижні вагітності і залежить від кількості меланіну. Цей пігмент виробляється під впливом світла і служить захистом від ультрафіолетових променів. Усередині материнської утроби світла практично немає, а тому і меланіну дуже мало. Накопичуватися він починає тільки після народження, саме тому більшість новонароджених з'являється на світ з блакитними очима.

Кількість меланіну у внутрішньоутробному житті малюка залежить тільки від генетично закладеного рівня, який визначається кольором шкіри батьків і приналежністю до певної раси. У темношкірих батьків і діти будуть мати високий рівень меланіну, а значить, вони можуть і народитися з карими очима.

3. Пухкість

Діти народжуються з вмістом жиру до 15% від загальної маси тіла. Цей відсоток зростає після народження приблизно до 9 місяців і доходить аж до 25%, і тільки після року потроху знижується.

Звичайно, худенькі діти теж зустрічаються, і це не обов'язково говорить про якісь проблеми. Але все ж більшість з нас родом з країни пухких немовлят.

У немовлят зберігання жиру - це спосіб збереження енергії. Найголовніший і важливий орган, який потребує великої кількості енергії, - це наш мозок. У немовляти він споживає до 60% всієї енергії.

Еволюція зробила немовлят пухкими, щоб вони могли багато запастися енергією на випадок, якщо їх харчування буде нерегулярним або неправильним.

4. Гнучкість і пластика

За словами Дженніфер Шу, педіатра з Атланти, пластичність малюків безпосередньо пов'язана зі структурою їх кісткового апарату. У немовлят більше 300 кісток, які згодом з'єднуються (у дорослих їх залишається всього 206). До тих пір проміжки між кістками заповнюються гнучкими хрящиками, як той, що знаходиться на кінчику нашого носа.

Тільки до 12 років кістки дитини за формою і складом перестають відрізнятися від кісток дорослої людини.

5. Ніжна шкіра

Всім нам відома фраза «Ніжна, як сіднички малюка». Дійсно, дитяча шкіра дуже чутлива, м'яка і вразлива. І в той же час вона виконує ряд дуже важливих функцій: оберігає організм дитини від несприятливого зовнішнього впливу, допомагає зберігати температуру тіла, виводить продукти обміну.

Шкіра у малюка тонша, ніж у дорослого. Але на відміну від зрілої молода шкіра довгий час знаходиться на піку своїх адаптаційних можливостей. Вона вчиться розпізнавати шкідливі для неї мікроби і шукає способи боротьби з ними. З часом росту організму дитини, у її шкіри з'являється здатність налаштовувати реакцію імунної системи так, щоб та забезпечувала ефективний захист.