5 елементів для зміцнення нігтів

Просмотров: 60
5 елементів для зміцнення нігтів

Щоб мати здорові, гарні нігті, недостатньо регулярно покривати їх зміцнюючим лаком і вирівнювати пилочкою. Як і весь організм, нігті потребують поживних речовинах.

Щоб мати здорові, гарні нігті, недостатньо регулярно покривати їх зміцнюючим лаком і вирівнювати пилочкою. Як і весь організм, нігті потребують поживних речовинах.

1. Біотин. Вітамін В7, також відомий як біотин, сприяє утворенню колагену, який робить нігті міцними. Через брак цього вітаміну нігті стають сухими і ламкими. Біотин міститься у багатьох продуктах: в лососі, авокадо, грибах, цвітній капусті, печінці і моркві. Рекомендована американськими лікарями денна доза біотину - 0,03 мг.

2. Цинк. Цинк важливий для росту нігтів - при дефіциті цього мікроелемента зростання сповільниться, а нігті стануть ламкими. Багато цинку міститься в продуктах тваринного походження: червоному м'ясі, субпродуктах, рибі. Ще він є в складі злаків і горіхів, однак дієтологи звертають увагу, що з рослинної їжі цинк погано засвоюється організмом.

3. Залізо. Залізо відповідає за формування нігтьової пластини і її структури: якщо нігті ростуть нерівними і при цьому немає зовнішніх пошкоджень, швидше за все, людина страждає дефіцитом заліза.

Заповнити нестачу можна, додавши в раціон червоне пісне м'ясо, індичку, яйця, листові овочі і бобові. Так само, як і з цинком, організм погано засвоює залізо з рослинної їжі.

4. Сірка. Сірка входить до складу амінокислоти цистеїну, який відповідає за твердість: чим його більше, тим твердіші нігті. Але кількість цистеїну визначено генетично, відповідно, за щільність нігтьової пластини відповідають в першу чергу гени.

Проте при дефіциті сірки в організмі пластина буде ставати тонкою і ламкою, погіршиться стан шкіри і волосся. Зазвичай необхідна кількість сірки надходить з щоденним збалансованим харчуванням: організм людини отримує її разом з молочними продуктами, яйцями (особливо перепелиними), яловичиною, рибою, квасолею. Додатково в якості профілактики рекомендують спеціальні комплекси, що містять сірку, окремо вона не застосовується - потрібні зовсім невеликі дози.

5. Фосфоліпіди. Фосфоліпіди і холестерин можна назвати «цементом», що зв'язує молекули кератину. Тому дієта, що містить недостатню кількість жирів, - джерело проблем не тільки з шкірою, але і з нігтями: вони стають більш крихкими, розшаровуються.

Фосфоліпіди входять до складу нервових клітин, тому їх дефіцит може супроводжуватися підвищеною стомлюваністю, порушенням пам'яті. До продуктів, багатих фосфоліпідами і холестерином, в першу чергу відносять курячі яйця.