Вагітність - час солодкого і хвилюючого очікування зустрічі з довгоочікуваним малюком. Кортить взяти його на ручки і притиснути до себе.
Вагітність - час солодкого і хвилюючого очікування зустрічі з довгоочікуваним малюком. Кортить взяти його на ручки і притиснути до себе.
У цей період доктор - посередник між вами і дитинкою. Але так хочеться щомиті знати про те, як живеться крихітці: чи комфортно йому, чи добре він розвивається, який за розміром, як виглядають частини його тільця, що він робить, перебуваючи в затишному маминому животику.
Перший триместр - 1-12 тижнів
Сполучені клітини, що нагадують ягоду малини, протягом першого тижня після запліднення, занурилися в стінку матки. Поступово цей клубок набуває овальну форму і стає схожим на черв'ячка. Трансформуючись і щодня змінюючись, до 10 дня у зародка починає формуватися головний і спинний мозок, а до 15 дня утворюються нервові клітини.
Цей момент вважають початком життя крихітки. На 21 день ембріон розпрямляється, у нього з'являється зачаток серця. А на 23 день тільки що сформований серцевий м'яз робить перші скорочення. Зовсім скоро їх можна буде почути на ультразвуковому дослідженні.
На 30 день у крихітного малюка, який поки ще нагадує пуголовка з хвостиком, формуються очі, ніс і рот. Довжина його тільця - 5-10 мм.
На 6 тижні ембріон стає схожий на мініатюрного чоловічка. Більшість його органів: нирки, шлунок - вже почали свою роботу. Малюк дуже активний, він весь час рухається і поки мало спить.
На початку 10 тижня ембріон стає плодом. Розмір малюка - близько 3 см. У нього є зачатки всіх органів, вони в тій чи іншій мірі функціонують, його сердечко активно б'ється, а мама, швидше за все, вже дізналася про існування всередині себе нового життя завдяки тесту на вагітність.
В кінці першого триместру в порожнині матки формується плацента. З цього моменту малюк буде надійно захищений нею від мікробів і токсинів.