Гіпергомоцистеїнемія є фактором ризику розвитку аутоімунних процесів і антифосфоліпідного синдрому, що порушують нормальний розвиток вагітності.
Від гомоцистеїну залежить правильне функціонування серцево-судинної системи.
Підвищений рівень гомоцистеїну в крові причетний до формування вад розвитку плода: аненцефалії і незарощення кістковомозкового каналу (spina bifida).
Аненцефалія призводить до загибелі плоду, а spina bifida - до розвитку серйозних неврологічних проблем у дитини, довічну інвалідність і передчасну смерть. Доведено, що ГГЦ, в першу чергу важка форма, викликає звичне невиношування вагітності (більше 3-х викиднів) на різних термінах гестації (від 5-6 до 28 тижня).
Підвищений рівень гомоцистеїну сприяє утворенню тромбозів, в результаті чого порушується мікроциркуляція в тканинах. Це може бути однією з причин розвитку генералізованої патології судин у другій половині вагітності, що виявляється у вигляді гестозів (нефропатії, преекламсія і екламсій).
Гіпергомоцистеїнемія є фактором ризику розвитку аутоімунних процесів і антифосфоліпідного синдрому, що порушують нормальний розвиток вагітності. Крім того, гомоцистеїн вільно проходить через плаценту і може мати шкідливий вплив на плід.