Все, що потрібно знати про токсикоз

Просмотров: 791
Все, що потрібно знати про токсикоз

Згідно зі статистикою, від токсикозу страждає більше половини вагітних. Чому ж одні боятися відходити на 10 метрів від вбиральні, а інші переносять весь термін без єдиного блювотного позиву?

Так звана “ранкова нудота”, не завжди наздоганяє майбутніх мам вранці – вона може з’явитися і ввечері, і кілька разів за день.

Згідно зі статистикою, від токсикозу страждає більше половини вагітних. Чому ж одні боятися відходити на 10 метрів від вбиральні, а інші переносять весь термін без єдиного блювотного позиву?

“Кожна жінка унікальна, як втім, і кожна вагітність, – каже гінеколог та спеціаліст по здоров’ю вагітних Кесія Гейтер. – Одна і та ж жінка може страждати від токсикозу в першу вагітність і жодного разу не зіткнутися з ним на другу і третю”.

Чим же це обумовлено? Фахівці до цих пір не знайшли точного пояснення токсикозу вагітних. Хоча відомі фактори, що підвищують його ймовірність.

“Частіше токсикоз зустрічається у жінок, які страждали від нього в попередні вагітності, з багатоплідною вагітністю та молярною вагітністю (при переродженні плоду), – пояснює акушер-гінеколог Сара Ямагучі. – Також вище ймовірність токсикозу у тих, чиї мами теж ним страждали”.

Свій вплив на розвиток токсикозу здатні надати і гормони. “Різко зростає рівень таких гормонів, як естроген, прогестин і “гормон вагітності” – хоріонічний гонадотропін людини, – говорить доктор Гейтнер. – Передбачається, що деякі жінки більш чутливі до такого різкого сплеску. Деякі дослідження вважають, що токсикоз – еволюційна захисна реакція, що захищає плід від деяких продуктів, які мати споживає під час виношування”.

Якщо розвивається токсикоз, то найчастіше він розпочинається на 5-6 тижні вагітності, а свого піку досягає на 9 тижні, після чого починає спадати. Це середньостатистичні рамки, і як вже було сказано, у кожної жінки вагітність протікає по-різному.

Хоча повністю запобігти токсикоз не можна, є способи полегшити його симптоми. Одні з них – їсти частіше, не чекати появи голоду, пити часто в невеликих кількостях прохолодні газовані напої без барвників.

З їжі варто вибирати продукти з великою кількістю вуглеводів і малою – жирів (експерти радять класичний набір з бананів, ризику, яблучного пюре і підсмаженого хліба). Солоні крекери – теж популярні серед вагітних “ліки” від токсикозу.

Нудота і блювання, звичайно, не прикрашають вагітність, але варто пам’ятати, що вони вказують на гарне здоров’я плода. “Цікаво, що у жінок, які страждають від легкого токсикозу, рідше трапляються викидні, ніж у тих, хто його не відчуває, – каже акушер-гінеколог Шеррі Росс. – Коли до мене приходять майбутні мами зі скаргами на сильний токсикоз і періодичну блювоту, я відразу розумію, що у них здорова вагітність”.

Це не означає, що відсутність токсикозу – поганий знак. Доктор Ямагучі говорить: “Якщо вас не нудить вранці, це зовсім не факт того, що з вами або вашим малюком, щось не так”.