Вчені розповіли, як вагітність змінює мозок жінки

Просмотров: 401
Вчені розповіли, як вагітність змінює мозок жінки

Магнітно-резонансна томографія показала, як з плином вагітності зменшується обсяг сірої речовини майбутньої матері.

Магнітно-резонансна томографія показала, як з плином вагітності зменшується обсяг сірої речовини майбутньої матері. Можливо, таким чином організм готується задовольняти потреби дитини. Результати дослідження були опубліковані в журналі Nature Neuroscience.

Дослідження тривало більше п'яти років. У ньому взяли участь 25 жінок, які вперше завагітніли, і 20 - які жодного разу не вагітніли, а також їхні партнери.

Результати сканування мозку показали чітку відмінність між майбутніми матерями і рештою учасників дослідження: у перших спостерігалося скорочення сірої речовини в медіальній фронтальній і задній тім'яній корі, а також у перед фронтальній та скроневій Ці ділянки мозку відповідають за почуття емпатії, здатність до розуміння інших та інші соціальні процеси.

Зміни зберігалися протягом двох років після вагітності. "Ці зміни можуть відображати, принаймні частково, механізм синаптичного прунінга, коли слабкі синапси усуваються, формуючи більш ефективні і спеціалізовані нейронні мережі", - зазначив психолог Ельзелін Хокзема з Барселонського автономного університету в Іспанії. 

Втрата обсягу сірої речовини не пов'язана з негативними наслідками – у жодної з вагітних учасниць не було проблем з пам'яттю та іншими когнітивними функціями.