При яких захворюваннях заборонено народжувати?

Просмотров: 688
При яких захворюваннях заборонено народжувати?

У жінки з таким діагнозом шанси на виношування здорової дитини дуже малі. За статистикою, в 50% випадків вагітність закінчується викиднем.

Список захворювань при яких не рекомендують вагітніти.

1. Аутоімунні захворювання - системний червоний вовчак, цироз печінки, гострі форми ревматизму, склеродерма. У жінки з таким діагнозом шанси на виношування здорової дитини дуже малі. За статистикою, в 50% випадків вагітність закінчується викиднем або народженням плоду з несумісними з життям порушеннями розвитку.

2. Ниркова недостатність. При вагітності навантаження на нирки збільшується в рази. Якщо жінка страждає нирковою недостатністю орган може просто відмовити, привівши до загибелі і матері, і дитини.

3. Захворювання легенів - емфізема, хронічна обструктивна хвороба легень (ХОХЛ). Збільшена матка в період виношування дитини залишає не дуже багато місця для вдиху, навіть у здорових жінок з'являється задишка. Хворі легені можуть не впоратися з постачанням організму жінки киснем в достатній кількості.

4. Захворювання крові. При порушенні згортання крові, схильності до тромбозів, можливе виникнення неконтрольованої кровотечі під час пологів і тромбоемболії.

5. Онкологічні захворювання - абсолютне протипоказання для вагітності. Активна розбудова всього жіночого організму може викликати зростання пухлини і як результату - смерть жінки.

6. Епілепсія. Захворювання не залишає жінці шансів виносити дитину. Лікарі категорично не рекомендують вагітніти пацієнткам з таким діагнозом. Вагітність загострює епілепсію, а під час нападів дуже висока ймовірність викидня.

7. Сифіліс. У цьому випадку також дуже висока ймовірність внутрішньоутробного зараження плода на цю небезпечну хворобу - близько 90%.

8. Інфекційні та вірусні захворювання, такі як туберкульоз, гепатит та деякі інші. У гострому періоді вагітніти і народжувати строго заборонено, але після одужання жінка цілком може стати матір'ю.

9. ВІЛ. Існує думка, що ВІЛ є абсолютним протипоказанням для вагітності, проте інфікована жінка з високою ймовірністю може народити цілком здорову дитину, іноді ця ймовірність досягає 90%. Вирішальну роль тут відіграє правильна підготовка до вагітності.

10. Недостатня або надмірна вага. Проблеми з вагою також можуть негативно позначитися на здоров'ї як самої матері, так і плоду.