Поради гінеколога жінкам, які хочуть завагітніти

Просмотров: 1101
Поради гінеколога жінкам, які хочуть завагітніти

Гінекологічні проблеми - бич сучасних жінок. Що потрібно робити, щоб залишатися здоровою, зачати і завагітніти, розповів наш фахівець.

Что такое кольцевая лампа со штативом, диаметром 45 сантиметров и как ее выбрать. БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ от экспертов рынка кольцевого света 24/7. Звоните +38 (050) 418-04-04.

Гінекологічні проблеми - бич сучасних жінок. Що потрібно робити, щоб залишатися здоровою, зачати і завагітніти, розповів наш фахівець.

"Репродуктивну систему можна порівняти з таким чітко і точно працюючим механізмом, як годинник. Найменша дія, що йде врозріз з жіночою природою, призводить до того, що система начитає давати збої", - говорить гінеколог Вікторія Журавльова.

Після нашої бесіди стало абсолютно зрозуміло, чому жінкам так важливо оберігати своє здоров'я від "зазіхань" сучасної цивілізації.

- З якими скаргами та проблемами найчастіше приходять жінки до вас на прийом?

- В даний час найчастіше ми зустрічаємося з двома категоріями проблем. Перш за все це жінки, які вже довго живуть регулярним статевим життям, не охороняються, але не можуть завагітніти. Серед них велику групу складають пацієнтки з порушеннями менструального циклу.

- Чому саме зараз проблеми безпліддя виходять на перший план? Які його причини?

- Причин безпліддя може бути дуже багато. Трубні чинники становлять 40-50%, чоловічі фактори безпліддя - 25-40%, ендокринні фактори - 25-35%, ендометріоз - 5-15% і т. д. Але турбує те, що з кожним роком зростає відсоток випадків з формулюванням " безпліддя неясного генезу ".

Жінка проходить повне обстеження, але причину безпліддя знайти не вдається. Тоді доводиться згадати про те, що в умовах урбанізації жінка живе в постійному стресі.

При такому способі життя в організмі відбувається порушення будь-якої ланки в системі ЦНС: гіпоталамус - гіпофіз - яєчники - щитовидна залоза - наднирники. І, як наслідок, розвиток хронічної ановуляції.

Тому стрес - це перший пусковий механізм виникнення збоїв в репродуктивній системі.

- Які ще чинники негативно впливають на можливість зачаття?

- Звичайно ж, неправильне харчування. Коли жінка цілі дні проводить на роботі, у неї немає можливості повноцінно харчуватися, і вона перебивається фастфудом, печивом, кавою. А для синтезу статевих гормонів організму необхідні вітаміни, мінеральні речовини, які містяться в овочах, фруктах, цільнозернових крупах і інших натуральних продуктах.

Крім того, багато жінок зараз як вогню бояться жирів, але без холестерину (холестерол - попередник статевих гормонів) не буде нормальної роботи репродуктивної системи. Тому збалансоване харчування дуже важливо для жіночого здоров'я. По можливості постарайтеся виключити продукти, що містять хімічні харчові добавки: їжа повинна бути натуральною, свіжоприготованою.

Обов'язково включайте в свій раціон рослинні олії (оливкова, соняшникова і ін.) - Це джерела вітаміну Е, який ще називають вітаміном жіночого здоров'я і молодості.

Не їжте похапцем і на бігу - отримуйте задоволення від їжі, від життя, тоді і гінекологічних проблем буде набагато менше.

- Яка симптоматика може говорити про те, що є проблеми з репродуктивною системою і потрібно звертатися до лікаря?

- У жінки, яка шанобливо ставиться до свого організму, набагато більше шансів стати щасливою матір'ю. Тому навіть якщо у вас немає ніяких скарг, раз на рік обов'язково пройдіть огляд у гінеколога. У цьому випадку будь-який небажаний процес буде виявлено на самому початку. Вчасно провівши корекцію, можна попередити безліч проблем і уникнути тривалого лікування складних запущених хвороб.

Крім того, жінка повинна уважно спостерігати за своїм менструальним циклом. Якщо в ньому є якісь відхилення від норми, значить, є проблема. Тому потрібно знати критерії нормального менструального циклу (як показує практика, їх знають далеко не всі).

Менструальний цикл повинен бути не коротше 22 днів і не довше 35. Якщо йде тенденція до вкорочення або подовження, що щось не так. Тривалість менструації - 4-8 днів. У виділеннях не повинно бути великих згустків (їх наявність може говорити про патологію в порожнині матки).

Місячні не повинні бути рясними: нормальний обсяг крововтрати дорівнює 30-40 мл, верхньою допустимою межею вважається кількість 80 мл за весь цикл. Якщо жінка вночі змінює прокладки, а вдень не може вийти з дому через рясні виділення, потрібно звертатися до лікаря.

Чи не є нормою також занадто хворобливі місячні. Такий симптом може говорити про наявність гормональних проблем або про таке захворювання, як ендометріоз. Його, до речі, також зараховують до хвороб цивілізації.

- Що це за захворювання?

- Ендометріоз - патологічний процес, що формується на тлі порушень гормональної та імунологічної рівноваги і характеризується зростанням і розвитком тканини ендометрія за межами його фізіологічної локалізації. Інтерес до цього захворювання викликаний високою частотою його виникнення у жінок репродуктивного віку. Його симптоми - виражений больовий синдром, тривалі і рясні місячні, кровомазання до або після менструації, безпліддя.

Ендометріоз називають хворобою цивілізації. Він вражає найчастіше молодих, соціально успішних жінок, орієнтованих на кар'єру, заробіток, соціальні цінності.

Сучасна жінка народжує мало і пізно, нетривалий час годує грудьми (або взагалі не годує), робить аборти, приймає гормональні контрацептиви, має багато стресів, виконує чоловічі обов'язки щодо забезпечення сім'ї, або ж взагалі самотня. Стан хронічного напруги призводить до порушення механізмів імунологічної саморегуляції.