Дефіцит йоду заважає жінкам завагітніти

Просмотров: 689
Дефіцит йоду заважає жінкам завагітніти

Потреби жіночого організму в йоді під час вагітності зростають, і плід також залежить від цього мінералу, який необхідний для виробництва щитовидних гормонів і нормального розвитку мозку.

Дефіцит йоду в організмі може стати причиною жіночого безпліддя, як показало дослідження. Тому представницям прекрасної статі, які зіткнулися з проблемами при зачатті, треба перевіряти свою щитовидну залозу.

Американські вчені з'ясували, що дефіцит йоду знижує шанси на успішну вагітність. У дослідженні йдеться про те, що жінкам, які мають дефіцит йоду від помірного до сильного, можуть знадобитися більш тривалі періоди часу для зачаття дитини в порівнянні з тими їх ровесницями, у яких рівень йоду знаходиться на нормальних показниках.

Це перше дослідження, що вивчало вплив різних ступенів дефіциту йоду на здатність жінки завагітніти. Відзначимо, що цей дефіцит дуже поширений серед мешканок США, Великобританії і деяких країн Європи.

Потреби жіночого організму в йоді під час вагітності зростають, і плід також залежить від цього мінералу, який необхідний для виробництва щитовидних гормонів і нормального розвитку мозку. За допомогою йоду організм регулює процеси метаболізму.

Він також допомагає контролювати зростання кісток і розвиток мозку у дітей. Йод міститься в морепродуктах, іодізірованій солі, молочних продуктах, деяких фруктах і овочах. Певні порушення в розвитку у немовлят, як інтелектуальні, так і фізіологічні, іноді викликаються дефіцитом йоду.

В ході нового дослідження вчені проаналізували інформацію, зібрану з 501 американської пари, яка намагалася завагітніти протягом 4 років.

Під час цього дослідження жінки надавали аналізи сечі, за якими можна було виміряти рівень йоду. Достатнім цей показник був всього у 55% ​​жінок, помірний дефіцит відзначався у 21%, середній - у 20% а важкий у - 1,7% жінок.