Медики пояснили, якій небезпеці піддаються діти у сім’ях, де вживають лише рослинну їжу

Просмотров: 345
Медики пояснили, якій небезпеці піддаються діти у сім’ях, де вживають лише рослинну їжу

В Україні також поширюється "мода": батьки-вегетаріанці роблять і дітей вегетаріанцями з народження, фактично не даючи їм вибору.

Что такое кольцевая лампа со штативом диаметром 45 сантиметров и как ее выбрать. БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ от экспертов рынка кольцевого света 24/7. Звоните +38 (050) 418-04-04.

В Україні також поширюється "мода": батьки-вегетаріанці роблять і дітей вегетаріанцями з народження, фактично не даючи їм вибору.

Тим часом у Бельгії засудили батьків, які годували немовля рослинним молоком. Дитина у 7 місяців важила лише 4,3 кілограми, була зневоднена і виснажена. Батьки ж, власники магазину здорового харчування, вважали: годуючи маля сумішшю, зробленою з вівса, гречки, рису та кіноа, забезпечують його всім необхідним.

Семимісячний Лукас помер на шляху до лікарні -- після того, як лікар-гомеопат порадив їм викликати швидку. Під час суду було зазначено, що рослинне молоко не містить усіх поживних речовин, необхідних малюку на першому році життя.

Чи організм немовлят пристосований для вегетаріанства? Цікавимося в експертів -- Юлії Сидорової, директора перинатального центру "Мама Профі", та Владислава Сластіна, Президента Ліги фітнес-дієтологів і нутриціологів, експерта з харчової безпеки.

-- Якщо дитину з народження вигодовувати рослинними сумішами, це відповідає її фізіологічним потребам?

Ю. Сидорова: -- Дитині віком до 28 днів таке харчування абсолютно не підходить. Вона має пити материнське молоко. А якщо у матері проблеми з лактацією, дитину вигодовують спеціальними адаптованими сумішами, за складом максимально наближеними до грудного молока. Рослинні суміші не покривають потреби організму у поживних речовинах.

Із шостого місяця, як правило, рекомендується вводити прикорм, у тому числі з продуктів тваринного походження -- перетерте яйце, дієтичне м"ясо, риба.

-- А якщо не давати дитині тваринного білка?

В. Сластін: -- Через брак так званих критичних нутрієнтів розвиток дитини може опинитися під загрозою. У випадку вегетаріанства чи веганства йдеться про дефіцит вітамінів D, В12, заліза, цинку.

Навіть коли людина стає вегетаріанцем у дорослому віці, користь для здоров"я буде лише в тому випадку, якщо вона знатиме, якими продуктами може замінити дефіцит тих чи інших вітамінів чи мікроелементів. Адже більшість із них не виробляються в організмі, а надходять з їжею.

Скажімо, за кордоном вегетаріанці обов"язково вживають вітамінно-мінеральні комплекси. А якщо дитина зростає у такій родині, лікарі та дієтологи обов"язково радять збагачений прикорм, необхідними вітамінами та мікроелементами, які є лише в їжі твариного походження. Якщо ж дитині просто не давати м"яса, а годувати лише картоплею чи макаронами, це матиме дуже негативні наслідки.

-- Про що йдеться?

-- Є таке поняття, як аліментарні хвороби -- ті, що пов"язані із недостатнім або надлишковим харчуванням. Це призводить до зниження імунного захисту організму, до збільшення кількості інфекційних та неінфекційних хвороб, виснаження організму, гальмування фізичного та психічного розвитку.

Скажімо, при вітамінній та мінеральній недостатності може розвинутися цинга (брак вітаміну С), пелагра (брак вітаміну РР), бері-бері (брак вітаміну В1), анемія (брак вітаміну В12 та заліза), ендемічний зоб (брак йоду), карієс (брак фтору). А при грамотно складеній вегетаріаській дієті знижується ризик серцево-судинних захворювань, метаболічного синдрому, онкологічних хвороб.