Який хліб можна давати дитині

Просмотров: 4309
Який хліб можна давати дитині

Білий чи чорний? Про це ви зможете дізнатись у нась, адже ми точно в курсі, який хліб принесе малюку користь, а не шкоду, повідомляє сайт Наша мама.

Что такое кольцевая лампа со штативом диаметром 45 сантиметров и как ее выбрать. БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ от экспертов рынка кольцевого света 24/7. Звоните +38 (050) 418-04-04.

Білий чи чорний? Про це ви зможете дізнатись у нась, адже ми точно в курсі, який хліб принесе малюку користь, а не шкоду, повідомляє сайт Наша мама.

Дітям до трьох років не можна їсти житній хліб, хоча він корисніший пшеничного. Справа в тому, що в чорному хлібі (на відміну від білого) містяться важкі для перетравлення олігосахариди - рафінозі і стахиоза. Олігосахариди - ті ж вуглеводи, тільки більш складні, ніж глюкоза з сахарозою, але простіші, ніж крохмаль.

А у дітей раннього віку, а також у кожної десятої дитини постарше (як і у дорослого) в кишечнику немає ферментів, здатних розщеплювати раффинозу зі стахиоза. І скільки не повторюй таким людям, і великим, і маленьким, про користь чорного хліба, результат буде незмінним - харчова нестерпність з підвищеним утворенням газів і болем в животі.

Багато батьків чули про користь хліба з висівками або цілісними зернами. Він однозначно краще білого, який виробляють із зерна, очищеного від оболонки, а адже саме в ній, як відомо, і перебувають корисні для здоров'я вітаміни і клітковина.

Але не варто забувати, що клітковина діє на слизову шлунково-кишкового тракту, як жорсткий йоржик. Не кожен дорослий спокійно перенесе такий вплив, тому людям з чутливим шлунком і кишечником висівки категорично не рекомендуються.

А у дитини слизова оболонка набагато ніжніша, ніж у дорослих. В результаті висівками можна спровокувати гастрит з ентеритом або так прискорити перистальтику кишечника, що у крихти разболиться живіт, як при апендициті, і почнеться пронос.