Дієтологи розповіли, як правильно ходити з дітьми до ресторанів

Просмотров: 258
Дієтологи розповіли, як правильно ходити з дітьми до ресторанів

Не можна йти з дому без їжі, якою дитина зможе перекусити. Їжа має бути корисною (фруктові й овочеві шматочки, натуральний йогурт).

Что такое кольцевая лампа со штативом диаметром 45 сантиметров и как ее выбрать. БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ от экспертов рынка кольцевого света 24/7. Звоните +38 (050) 418-04-04.

Не можна йти з дому без їжі, якою дитина зможе перекусити. Їжа має бути корисною (фруктові й овочеві шматочки, натуральний йогурт). Навіть у ресторанах швидкого харчування можна знайти ці продукти.

Вікторія Штейн-Фельтман, дієтолог, підкреслює: розмір порцій має бути строго поєднаний з віком дитини. У ресторанах, як правило, страви з дитячого меню вирізняються невеликим розміром. Стандартні порції дуже великі для дітей. Також необхідно додавати фрукти і овочі. Вони, наприклад, можуть зробити картоплю фрі не такою шкідливою. 

Ще можна розділити їжу з дитиною, скоротивши порцію і запропонувавши йому спробувати більш корисні страви.

Втім, шкідливі начебто десерти теж можна розділити. Дієтологи рекомендують передбачати бажання дитини, і, використовуючи переконання (у формі спокійної розмови), підштовхувати її до вибору більш здорових продуктів.

Проста ж заборона ні до чого доброго не приведе. З підлітками те ж саме. Правда, вони ще й роблять самостійний вибір більш активно. Тому їм просто слід розповісти про різні можливості - крім бургерів, є і смачні салати.

Варто бути готовим і до прохань дитини. Якщо дитина опиняється в закладі, де подають десерти і вони виставлені на вітрині, цілком логічно, що він попросить торт. Тому слід уважно вибирати закладу для відвідування з дитиною.

Порада щодо десерту - визначайтеся з ним заздалегідь. Якщо ви вирішили, що десерт буде частиною прийому їжі, то краще відмовитися від спекуляцій на кшталт: "Поки не з'їси основне блюдо, десерт не отримаєш". При такому розкладі в свідомості дитини десерт стає чимось дуже значущим, якоїсь цінністю.

Дієтологи сходяться в одному: діти повинні їсти разом з батьками, в тому числі в ресторанах (в деяких закладах є дитячі кімнати, де дитина бігає, періодично приходячи та хапаючи їжу зі столу). І, до речі, батьки завжди повинні бути рольовою моделлю. Якщо вони не будуть вибирати корисні продукти, дитина не стане дотримуватися порад щодо правильного харчування.