
Сучасні жінки не поспішають ставати мамами. Багато хочуть спочатку стати на ноги, а вже потім заводити пелюшками. Чи Правильно це?
Який вік ідеальний для народження дитини?
Сучасні жінки не поспішають ставати мамами. Багато хочуть спочатку стати на ноги, а вже потім заводити пелюшками. Чи Правильно це? Чи варто народити якомога раніше? Всі плюси і мінуси народження первістка в різних віках — в даному матеріалі.
Народження дитини в 18-20 років
Доводи «за»
Найбільша кількість дівчаток дозрівають вже до 13-14 років. А в 18 років жіночий організм повністю готовий до першої вагітності. Головним плюсом народження дитини у такому юному віці вважається те, що виношування плода проходить вкрай легко. Справа в тому, що організм ще не встиг обзавестися хронічними недугами, а це тільки на руку і вагітності, і самого процесу пологів.
Доводи «проти»
Найцікавіше, що більшість вагітностей у 18-20 років незаплановані. Лише 20% мам свідомо йдуть на цей крок, вважаючи, що так буде простіше. При цьому всі «що залетіли» рідко проходили до вагітності потрібні обстеження і не завжди ретельно дотримуються заходів, що призначені лікарем.
В юнацтві також дуже нестійкий гормональний фон. Брак головного гормону вагітності — прогестерону — призводить до проблем з формуванням плаценти. Завдяки дослідженням крові на гормони і своєчасному лікуванню вийде уникнути різних проблем.
Часто у молодих мам анатомічно вузький таз. Іноді може бути незрілий м’язовий шар матки, що і призводить до того, що дитину неможливо виносити. Втім, вагітним потрібно слідувати лікарським рекомендаціями, щоб уникнути проблем.
Ну і важливий чинник проти вагітності в 18-20 років є психологічна незрілість. Часто мами не готові до тих випробувань, які їх очікують у найближчі роки. До того ж навіть саму вагітність витримати буває непросто, у багатьох розвивається серйозний стрес. У такому разі вагітну майбутню матусю слід підтримувати, а не картати за незаплановану вагітність.
Вагітність до 30 років
Доводи «за»
Зачаття дитини до 30 років видається представницям прекрасної статі самим оптимальним рішенням. Плюси такого практично очевидні. У першу чергу варто сказати про те, що жіночий організм в 25-30 років максимально сформований. Він готовий до виношування та появи на світ дитини. Також ніякі серйозні вікові зміни поки що не зачепили жінку, тому ймовірність ускладнення вагітності вкрай мала.
Не менш важливо, що психологічно мами повністю готові до народження дитини. У молодому віці пані схильні драматизувати проблеми, пов’язані з виношуванням плоду і вихованням дітей. До того ж жінки до 30 років досягають певного успіху в кар’єрному плані, тому у них немає проблем з навчанням і тим, щоб взяти декретну відпустку.