У жінок після 35 років зростають шанси на багатоплідну вагітність

Просмотров: 426
У жінок після 35 років зростають шанси на багатоплідну вагітність

Розвиток двох і більше плодів у жіночому організмі називається багатоплідною вагітністю. За останні 20 років, кількість випадків народження кількох немовлят за одну вагітність збільшилась вдвічі.

Что такое кольцевая лампа со штативом, диаметром 45 сантиметров и как ее выбрать. БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ от экспертов рынка кольцевого света 24/7. Звоните +38 (050) 418-04-04.

Відповідно до рекомендацій Центру громадського здоров’я МОЗ України, 18 серпня – День обізнаності з багатоплідної вагітності.

Фахівці Полтавської обласної клінічної лікарні відновного лікування та діагностики з обласними центрами планування сім’ї та репродукції людини, медичної генетики розповіли про це явище та на що варто звернути увагу майбутнім мамам і медикам.

Розвиток двох і більше плодів у жіночому організмі називається багатоплідною вагітністю. За останні 20 років, кількість випадків народження кількох немовлят за одну вагітність збільшилась вдвічі. Така тенденція до збільшення багатоплідності визначається також із розвитком та застосуванням допоміжних репродуктивних технологій.

З одного боку багатоплідна вагітність – подвійна, а то і потрійна радість для майбутніх батьків. З іншого – це величезна відповідальність для лікарів, що стежать за здоров'ям дітей і майбутньої матері.

Не зважаючи на досить високий сучасний рівень розвитку акушерства та пологової допомоги, жінки з багатоплідністю, як і раніше, входять до групи високого ризику. Ведення багатоплідної вагітності і безпосередньо пологів значно відрізняється від звичайної вагітності одним плодом. Вони вимагають від медичного персоналу досвіду і глибоких знань цього стану.

Що сприяє настанню багатоплідної вагітності? Кілька головних факторів:

– Спадковість (тобто якщо подружжя або один з них народився від багатоплідної вагітності або в їх сім'ях, особливо по жіночій лінії, були подібні випадки);

– Підвищений вміст у крові жінки фолікустимулюючого гормону, що сприяє розвитку і дозріванню двох або більше яйцеклітин;

– Екстракорпоральне запліднення, програма якого включає медикаментозну гіперстимуляцію яєчників для отримання великої кількості зрілих яйцеклітин;

– Кількість пологів (при кожній повторній вагітності та пологах ймовірність багатоплідності збільшується);

– Вік жінки (після 35 років таке явище пов'язують зі зниженням здатності до зачаття в цьому віці через відсутність щомісячної овуляції. У результаті цього відбувається накопичення гормонів та їх ефекту у вигляді овуляції двох і більше яйцеклітин);

– Аномалії розвитку внутрішніх статевих органів.

Феномен близнюків і двійнят

Близько 30% двійнят формується від однієї заплідненої яйцеклітини. У подальшому в результаті її поділу розвиваються дві схожі між собою структури, які мають можливість розвиватися самостійно, індивідуально.

Такий різновид двійні називається – монозиготною, або однояйцевою, а діти –близнюками. Вони мають однакову стать, колір очей і волосся, шкірний малюнок пальців, групу крові, розташування і форму зубів.

Двозиготні, або двояйцеві зародки розвиваються з двох запліднених яйцеклітин і складають у середньому 70 %. Дітей називають двійнятами. Вони можуть бути як одностатевими, так і різностатевими, з однаковими або різними групами крові. У випадках більшої кількості (трійні, четверні і т.д.) можливі як монозиготність, так і дизиготність у різних поєднаннях.

Жінкам з багатоплідною вагітністю часто не вистачає заліза в раціоні

Жінці, яка чекає відразу кількох малюків, варто з великою увагою поставитися до свого стану. Організм жінки розрахований на виношування однієї дитини. Якщо діток вийшло більше, то і ресурси організму слід збільшити. Майбутній мамі треба довше відпочивати, вживати більше фруктів і вітамінів. Тільки так у неї є шанси виносити здорових дітей.

Тут важливо все: і правильне харчування, і регулярний прийом вітамінів, і положення тіла під час відпочинку.

Якщо у другому триместрі вагітній потрібно відвідувати лікаря мінімум двічі на місяць, то в третьому кількість візитів збільшується до одного разу на тиждень. Лікарі радять частіше лежати на боці, ніж на спині і налягати на білкову їжу. Жінкам з багатоплідної вагітністю часто не вистачає заліза, тому залізовмісні продукти в меню теж потрібно обов'язково включити. Також треба контролювати набір ваги, приймати фолієву кислоту.

На початку третього триместру жінку госпіталізують. Потім госпіталізацію повторюють вже у 36 тижнів. Якщо виникають будь-які ускладнення, то госпіталізують незалежно від терміну.

Таким чином, незважаючи на те, що багатоплідна вагітність не є патологічним станом, вона вимагає підвищеної уваги і специфічного підходу до кожної жінки на кожному етапі від зачаття до післяпологового періоду.