
Два місяці тому народився мій другий син, і я була вражена, наскільки пологи пройшли простіше і комфортніше, а два місяці після пологів – спокійніше і тихіше (в плані дитячого плачу).
Что такое кольцевая лампа со штативом, диаметром 45 сантиметров и как ее выбрать. БЕСПЛАТНАЯ КОНСУЛЬТАЦИЯ от экспертов рынка кольцевого света 24/7. Звоните +38 (050) 418-04-04.
Можна вірити чи ні порадам китайських нянь, а можна просто спробувати, і тоді робити висновки.
“Два місяці тому народився мій другий син, і я була вражена, наскільки пологи пройшли простіше і комфортніше, а два місяці після пологів – спокійніше і тихіше (в плані дитячого плачу).
Багато в чому цим підвищеним рівнем щастя я зобов’язана спеціальній китайській няні, яку ми найняли для допомоги на перші три місяці життя малюка” – розповідає Юлія Корнєва, експерт зі здорового способу життя.
Юлія Корнєва – експерт зі здорового способу життя
Для китайського населення помічниця новоспеченої мами – невід’ємна фігура протягом першого місяця материнства. Цей період називають confinement, що можна перевести як «обмеження», а спеціальних нянь на цей час – confinement nanny.
Що таке обмежувальні практики (confinement)?
Обмежувальні практики – це традиційні післяпологові практики, які допомагають новій мамі оговтатися від різних наслідків вагітності та пологів. Традиційно мама і дитина знаходяться буквально в ув’язненні: дотримються суворого домашнього «карантину».
Такі практики з тими чи іншими нюансами використовують китайці, малайці і індійці. Об’єднує практики різних громад прагнення підтримати нову маму і допомогти їй набратись фізичних та емоційних сил.
У сучасних умовах життя деякі мами не застосовують обмежувальні практики зовсім, вважаючи їх старомодними, але багато хто до цих пір дотримується їх частково, щоб відпочити і відновитися після пологів.
Наведу як приклад деякі правила цих практик:
– заборона мити волосся протягом усього періоду обмеження;
– захист від «охолоджуючих» елементів, таких як холодна вода, і від впливу кондиціонера або вентилятора;
– купання тільки в спеціально підготовленій теплій воді, яка настояна на травах;
– використання послуг традиційних масажистів, що масажують живіт і перев’язують його за допомогою спеціального післяпологового корсета.
Традиційно в період обмеження про нову маму піклується її мати або свекруха. У Сінгапурі, місцеві китаянки наймають спеціальних нянь.
Послухавши їх відгуки, Юлія Корнєва зробила те ж саме і не тільки погодилася на стандартну допомогу з дитиною, а й вирішила спробувати на собі традиційні правила харчування. Няня обіцяла, що спеціальна дієта зможе налагодити вироблення молока, здолати проблеми з животиком у дитини, а маму зробити розслабленою, задоволеною і щасливою.
Дієтологічні секрети confinement nanny
У період обмеження мамам рекомендується дотримуватися певної дієти. Ця дієта заснована на традиційній китайській медицині і теорії про те, що всі продукти можуть генерувати в тілі або «гарячу» енергію (співвідноситься з китайським поняттям ян), або «холодну» енергію (співвідноситься з поняттям інь).
Ідея розділяти продукти на підвищуючі і понижуючі тепло пов’язана з думкою про необхідність балансу між інь і ян. Традиційно для жителів Азії, особливо Китаю, саме дисбалансом цих елементів пояснюються деякі емоційні (дратівливість, запальність, втома або млявість) і фізичні стани (жар, біль у горлі і нежить, виразки в ротовій порожнині, нетравлення або запор, припливи крові до обличчя, висип, прищі і акне, темно-жовтий колір сечі).
Вважається що зігріваючі продукти люблять спекотне сонце, є солодкими або гострими, «сухими» або «жорсткими», багаті жирами і натрієм. А «охолоджуючі» продукти ростуть при невеликій кількості сонячного світла, вони нежирні, «вологі» і «м’які», багаті калієм.
Деякі «охолоджуючі» продукти: банани, груші, грейпфрути, хурма, кавун, мандарин, полуниця, ананас, помідори, китайський гіркий гарбуз, латук, огірки, брокколі та цвітна капуста, цукіні, редис, корінь лотоса, водорості; куркума, майоран, м’ята, цукрова тростина, ячмінь, соєвий сир, курячий яєчний білок, йогурт, молюски та краби.
«Нейтральні» продукти: абрикоси, папайя, яблука, інжир, фініки, слива, малина, родзинки, буряк, морква, селера, маслини, картопля, гарбуз, солодка картопля, редька листова, брюссельська капуста, горошок в стручках, рис, червона квасоля , жовті соєві боби, насіння соняшнику, гриби, мед, шавлія, розмарин, чебрець, молоко, курячий яєчний жовток, яловичина, свинина, короп, каракатиця, качка.
Деякі «зігріваючі» продукти: вишня, малина, ожина, чорна смородина, манго, виноград, каштани, грейпфрут, персики, часник, цибуля-порей, цибуля-шалот, зелена цибуля, соєве масло, оцет, волоський горіх, абрикосові кісточки, перець (приправа), кориця, імбир, коричневий цукор, кава, мускатний горіх, базилік, гвоздика, коріандр, курка, шинка, баранина, креветки.
Важливо і те, як приготовлена їжа. Наприклад, яловичина вважається «нейтральним» продуктом, але якщо приготувати її на грилі або сильно обсмажити, вона стає «зігріваючою» стравою.
У післяпологовий період слід харчуватися стравами, які «підвищують тепло» в організмі. Вважається, що це покращує циркуляцію крові, зміцнює суглоби, стимулює виробництво грудного молока, бореться з «вітром» – тобто газами – і у мами, і у дитини, запобігає випадінню волосся і передчасному старінню. А ось «охолоджуючих» продуктів слід уникати: вони здатні викликати протилежний ефект, а також спровокувати ревматизм, артрит і ослаблення суглобів у матері.
Яким правилам слідувала експерт Юлія Корнєва:
1. Перший місяць не пила воду (взагалі), тільки дуже теплі компоти і настої. Протягом перших двох тижнів щодня пила відвар червоної квасолі – червона квасоля адзукі вариться до м’якого стану, відвар випивається. Саму квасоля теж можна з’їсти.
Компот із сухофруктів: червоні фініки, чорні фініки, чорнослив, ягоди годжі, сушені кірки мандаринів, сушений лонган. Сушений лонган, до речі, сприяє розслабленню і хорошому сну, що, в свою чергу, допомагає виробленню молока.
2. Їла свіжу жирну рибу майже кожен день. Вважається, що свіжа риба сприяє загоєнню внутрішніх органів і тканин.
3. Уникала «охолоджуючих» елементів, що містяться, наприклад, в огірках, шпинаті, кавуні і інших продуктах з «охолоджуючого списку» (див. вище).
4. Їла БАГАТО імбиру. Щоранку няня натирала два корені імбиру на дрібній тертці. Цей натертий імбир додавався в усі страви: овочі, запечену рибу, супи. Для дотримання стандартної місячної confinement-програми купується 4-5 кілограмів імбиру! Він не тільки корисний для травлення, але і дуже ефективно “зігріває” організм, що знову ж таки сприяє виробленню молока.
5. Кожен день я пила імбирний «чай» – сік з натертого імбиру, залитий гарячою водою, плюс чайна ложка меду за бажанням. На першому тижні – максимум однієї чашки такого чаю в день, починаючи з другого тижня – дві чашки і більше.
Імбир запобігає утворенню газів у дитини і виникнення інших проблем з животиком. Перший син Юлії плакав щодня протягом декількох місяців, особливо по ночах, тому що у нього болів животик. Другий син не плакав з цього приводу жодного разу і спав набагато спокійніше. Жінка пояснює це наявністю величезної кількості імбиру в його «раціоні».
6. Їла багато і різноманітно: завжди зелені листові овочі (тільки варені), коренеплоди, дикий рис, гриби, горіхи (щодня різні), фрукти, в тому числі помело (єдиний рекомендований цитрусовий фрукт), і, звичайно, суп з папайї і рибної кістки (можна і просто рибу, але чомусь використовується кістка).
Цей суп – обов’язкова частина програми для стимуляції виробництва молока. Вважається, що папайя в поєднанні з риб’ячим жиром дає позитивний ефект.
7. Іншими способами підтримувала «внутрішнє» тепло – ходила в теплому взутті і теплому одязі, не сиділа під кондиціонерами, приймала тільки гарячий душ.
“Звичайно, коли няня прибула до нас з величезним мішком корінців, трав, ягід і якихось інших підозрілих інгредієнтів і почала готувати з них якісь зілля, я трохи засумнівалася, що готова все це вживати.
Щоб розвіяти побоювання за своє здоров’я і здоров’я малюка я тут же подзвонила лікарю. Він же не зовсім політкоректно відповів, що боятися мені не варто, всі ці сушені корінці і вершки не принесуть шкоди. Однак і користі може ніякої не бути, оскільки «те, що китайцеві добре, європейцям зазвичай намарно».
Я не знаю, імбир або самонавіювання, але в цей раз і я і малюк об’єктивно відчуваємо себе набагато краще, чого бажаємо всім мамам і малюкам” – ділиться досвідом Юлія Корнєва.