
Нервуватися шкідливо всім, але особливо не варто нервувати вагітним, адже наслідки можуть бути плачевними.
Нервуватися шкідливо всім, але особливо не варто нервувати вагітним, адже наслідки можуть бути плачевними.
- Сильні нервові переживання можуть призвести до викидня. Негативні емоції впливають на гормональний фон жінки, що загрожує гіпертонусом матки. У першому триместрі це може спровокувати викидень, в останньому - передчасні пологи.
- Стреси і нерви під час вагітності послаблюють імунітет, що збільшує частоту простудних захворювань, сприяє загостренню хронічних хвороб.
- У жінок, які постійно нервують під час вагітності, діти з вадами розвитку народжуються в 2 рази частіше.
- Надмірна дратівливість і тривожність майбутньої матері може бути причиною проблем зі сном у новонародженого.
- Адреналін, звужує судини, а це призводить до гіпоксії плода (нестачі кисню). Хронічна гіпоксія може викликати патології органів, неврологічні проблеми, затримку внутрішньоутробного розвитку.
- Нервозність вагітної жінки викликає підвищення рівня «гормону стресу» (кортизолу) і в організмі плода. Це збільшує ризик розвитку захворювань серцево-судинної системи майбутнього малюка.
- Постійні стреси під час вагітності викликають асиметрію в розташуванні вух, пальців, кінцівок плода.
- Дратівливість і нервозність майбутньої мами часто призводить до порушень у формуванні нервової системи ембріона, тому в майбутньому страждають такі функції мозку, як мислення, пам'ять, сприйняття, увагу.
- Негативні переживання передаються дитині, що знаходиться в утробі, тому вона може народитися надмірно збудливою і імпульсивною, або, навпаки, боязкою, сором'язливою тощо.
- Неврівноважений емоційний стан може викликати зміни в передлежанні плода, що викликає труднощі в процесі пологів, аж до необхідності кесарського розтину.